🏠 W moim magicznym domku ;) ...

What a Wonderful World - Co za cudowny Świat, tak śpiewa Louis Armstrong.

Powróciła piękna jesień, a właściwie , to kalendarzowo mamy jeszcze lato. Coś te słynne ,polskie Babie Lato, nie dopisało w tym roku. Właściwie, dopiero dzisiaj, z powrotem zrobiło się ciepło , ale noce są nadal zimne. W blokach jeszcze nie grzeją i dlatego ludzie marzną. W tej chwili , w ciągu dnia jest znacznie cieplej na dworze , niż w domu. Dlatego, kto nie musi być w domku ,to pod byle pretekstem wyskakuje na dwór , głównie po to, żeby się zagrzać.Teraz trochę encyklopedycznych informacji.
Niezwykłe zmiany pór roku zawdzięczamy, nachyleniu osi ziemskiej , do płaszczyzny jej orbity. Równo-noc jesienna to moment przecięcia przez słońce równika  w trakcie jego pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli północnej na półkulę południową. Równo-noc jesienna ma miejsce 22/23 września i wyznacza na półkuli północnej początek jesieni, a na półkuli południowej, wiosny.Prawda ? Jaki ten świat cudowny, u nas jesień , tam wiosna.No,  ale do 22/23 mamy jeszcze lato.Dlatego na zakładkę, wkleiłam przepiękną piosenkę, jest ona tak optymistyczna i energetyczna ,że naprawdę , chce się żyć.;) Z Luisem, zwróćcie uwagę ,śpiewa też tygrysek. Wprawdzie bardziej przeszkadza niż śpiewa, no ale liczą się dobre chęci, przecież, nie każdy potrafi śpiewać.
PONIEWAŻ JESZCZE JEST LATO , to poniżej wkleję przepiękny utwór, również, światowy standard.Potem przepiękne góry , w pełnej palecie jesiennej.

 

>Summertime - Ella Fitzgerald & Louis Armstrong

 

[via FoxyTunes / Louis Armstrong]


Dzisiaj , 11.09.2007


U mnie uroczystość- mój bloog ma już 100 dni !!!
Z tej okazji fajerwerki i szampan dla Wszystkich zaglądających .

       Zapraszam!  


Bardzo,ale to bardzo dziękuję za miłe slowa, chwilowo mnie nie będzie, w pobliżu komputerka z internetem, ale jak tylko przyjadę, to złożę podziękowania osobiście wszystkim !!!
                                                                                        Jula